if_photoif_put_inmenu
KOLODETS.kiev.ua
Зателефонуйте нам!
+38 (050) +38 (050) 502-41-81 Показати
+38 (098) +38 (098) 157-88-19 Показати

Копка колодязів взимку

22 січня 2012

Щоб викопати колодязь потрібно спочатку визначитися з місцем. Звичайно ж можна покликати шамана або ходити з вербовими прутиками або горіховими по ділянці в надії, що вони почнуть ворушитися, але краще всього довіритися здоровому глузду і логіці. Якщо у Ваших сусідів є колодязь , - Значить Ви теж зможете викопати собі свій. Якщо ж ні в кого в окрузі його немає, то на пошуки води слід покликати фахівців, які зможуть пробурити розвідувальну свердловину. Так, для автономного водопостачання дачі - полив, господарські потреби (до 1-2 м3 добової потреби) - підійде колодязь за наявності водоносного горизонту від 5 до 20 м. Правда, зустрічаються криниці та до 30 м, але такий колодязь на велику глибину загрожує ускладненнями і стає нерентабельним в порівнянні з бурінням свердловини.

Як правило, в нашій компанії колодязь копає бригада з трьох осіб вручну: один працює на забої з лопатою або ломом, наповнюючи відро грунтом, другий - на гирлі криниці - піднімає відро з допомогою ворота на дерев'яних козлах і відносить вироблену породу у відвал - поруч швидко росте купа глини. Третій у цей час накопичує сили, щоб змінити напарника. Робота ведеться інтенсивно, робітники часто змінюються. Температура повітря в колодязі на глибині більше 3 м не перевищує 10 ° С, висока вологість, повітря в колодязі не вентилюється.

Під час копки колодязя часто можуть зустрічатися каміння. Їх вивертають коротким ломиком, обв'язують мотузками і за допомогою ворота витягують з криниці.

Найбільш популярним зараз є будівництво колодязів із залізобетонних (ЖБ) кілець типу КС 10-9 або аналогічних із замком або плоским торцем висотою 0,9 м і діаметром 1 м. Вага кільця - 700-750 кг. Перше кільце укладають у викопану яму, наступні - на опустилося кільце - зверху.

Всі процеси відбуваються вручну, чергове кільце просто накочується на попереднє. З-під нижнього кільця вибирається грунт, і кільця під власною вагою опускаються, ковзаючи по стінках шахти майбутнього колодязя. Колона нарощується таким чином аж до водоносного горизонту.

Копаючи колодязь у легкому грунті - піску або сухому суглинку, за зміну бригада укладає 2-3 кільця. Грунти важкі (сира глина, кам'янистий) перетворюють цю роботу на каторжні. Наближення водоносного шару визначається за помітного похолодання - температура повітря в колодязі падає на 1-2 градуси, на стінках шахти з'являються міні-джерельця. При будівництві колодязя в сухих міцних грунтах можлива інша схема, коли спочатку риється шахта колодязя, а потім у неї на штанзі за допомогою ворота опускаються кільця.

Наступний етап - захист колодязя від поверхневих вод. Для цього два нижніх стику між кільцями в колодязі потрібно зсередини закрити розчином для запобігання попадання верховодки через щілини між кільцями, адже водозабір буде відбуватися тільки знизу. Якщо не провести цю процедуру, то вода в колодязі буде каламутною і непридатною до використання.

Після того як колодязь виритий, не забувайте, що за ним потрібно слідкувати і проводити чистку 2-4 рази на рік залежно від забруднення води. Щоб у колодязь не потрапляло багато сміття, ми рекомендуємо його накрити спеціальним будиночком для колодязя . Розмір і форма будиночка, матеріалу з яких він буде зроблено - залежить тільки від Ваших фантазії та фінансових можливостей.

Будівництво колодязя - захоплюючий процес, який краще довірити фахівцям!

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×