if_photoif_put_inmenu
KOLODETS.kiev.ua
Зателефонуйте нам!
+38 (050) +38 (050) 502-41-81 Показати
+38 (098) +38 (098) 157-88-19 Показати

Свердловина або колодязь на дачі

15 березня 2012

Звідки в народі з'явилася думка, що вода в колодязях глибиною до 10 м називається "верховодка", і якість такої води порівнянно з водою з калюжі? А ось вода зі свердловини - кристально чиста - мрія, та й тільки. Можна припустити, що творці і ревні розповсюджувачі подібних рад - бурітелі свердловин.

Насправді - все навпаки. У Росії майже в кожному селі, селищі, дачній ділянці є гарні колодязі, в яких вода за якістю не відрізняється від джерельної, тобто м'яка, без накипу, в народі її називають "жива вода". Перший водоносний горизонт ми називаємо "джерельний пласт". Більшість колодязів з джерельною водою глибиною до 10 м.

Багато вирішують бурити свердловину через те, що думають, що води в колодязі не вистачить для забезпечення житлового будинку. Це помилкова думка. Мені таких випадків жодного разу не доводилося розглядати.

Наприклад: якщо заглянути в будь-який робочий колодязь, з якого надходить водопостачання житлового будинку, де є кухня, ванна, туалет, пральна машинка ... Можна побачити, що вода в колодязі опустилася на 10-50 см нижче максимального рівня. Так працюють більшість колодязів з невеликим надходженням води.

Приблизно кожна третя свердловина від 30 до 150 м вражена застійними водами. Вода, збагачена металами, страшний ворог для сантехніки: водонагрівача, унітазу, пральної машини, опалювальної системи. Через рік все обладнання прийде в непридатність. Перш ніж прийняти рішення з водопостачанням, вивчіть цю проблему, поцікавтеся - яка вода в найближчих свердловинах і колодязях. Тільки після цього приймайте відповідальне рішення.

Одного разу я прочитав газетну статтю кандидата геологомінералогіческіх наук, доцента Російського державного геологорозвідувального університету. У ній він дає практичні поради з криниць.

Ось деякі з них:

1. Чому віддати перевагу: колодязя або свердловині?

"Криниця - це водозабірних споруд на перший від поверхні землі водоносний горизонт і навіть на верховодку. При цьому надходження води відбувається через його дно діаметром до 1 метра. Звідси його невелика продуктивність (мала кількість води) і ймовірність екологічного забруднення. Крім того, рівень грунтових підземних вод може значно змінюватися протягом року. Тому в спекотне літо існує небезпека осушення колодязів, побудованих на верховодку. Колодязь незамінний там, де відсутня електроенергія або трапляються її перебої. Добре, розкриває водомістких пласт повністю, може дати набагато більше води і суттєво кращої якості в будь-який час року ".

2. Чи потрібно проводити хлорування води в колодязі?

"Хлорування рекомендується виконувати 4 рази на рік - навесні, влітку, восени, взимку. Розрахункові значення: 1 кільце вміщує 800 л води, 1 сірникову коробку хлорки 35 г на 100 л води. Хлорку розчиняють і перемішують в малому об'ємі води (1,5 -2 л). Зручно це робити в пластиковій пляшці. Концентрат необхідно вистоювати протягом двох діб, періодично помішуючи до повного розчинення. Потім концентрат розчиняють в 10-20 л води, виливають у колодязь і вистоюють 24 години. При цьому розчин бажано відфільтрувати. Через добу хлорована вода з колодязя відкачують (стовп води в колодязі залишити 50 см) ".

Наші коментарі:

Люди, які придумують або дають такі поради, нічого не знають про колодязі. У першому "раді" йдеться про верховодку. Верховодка - це те, що тече по поверхні землі та в родючому шарі грунту - дощові і талі води. Капітальний глиняний замок навколо колодязя на 100% запобігає потраплянню верхніх вод в колодязь.

Буває, що вода з колодязя в посуху йде. З такою ситуацією зустрічаємося часто - це недокопанние колодязі, побудовані не фахівцями. А що стосується якості води в свердловині, то рідко можна побачити людину, яку влаштовує вода зі свердловини. Також рідко можна побачити людину, яка погано відгукується про колодязь.

Про рекомендації "хлорувати в колодязі воду 4 рази на рік" чую вперше. Якщо у Вас в колодязі 5 кілець води, Вам потрібно за один раз бухнути в колодязь 1,5 кг хлорки, в рік виходить близько 6 кг. Це який мудрець придумав?! Навіть якщо ви 10 г кинете в колодязь, то вода з колодязя буде неприємно пахнути хлоркою цілий рік. Бетонні кільця просочаться хлоркою і відкачувати воду марно. Я Вам не раджу труїти хлоркою колодязь, свою сім'ю і навколишнє середовище.

У колодязі інформаційний бруд ллють більше 80 років, з тих пір як придумали бурові установки. Ті, хто заробляє бурінням свердловин, спеціально вигадують і поширюють різні небилиці про брудні колодязі. Ось і доцент пхає хлорку в колодязь свідомо, тим самим кажучи, що в колодязі вода погана. Відмінний рекламний хід!

У статті доцент пише, що є головним фахівцем в організації, яка бурить свердловини. Тільки світило наук не знає, що в професійних питних колодязях вода чиста і свіжа, а поради по криниць повинні давати ті, хто в них розуміє.

В результаті брудних ігор ми маємо іржаву воду, яка тече у нас в будинках з крана і загублені знання про питних колодязях.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×